SRI LANKA SCHOOLS UNDER 19 CRICKET TOURNMANET 2021 DIVISION 111 – LEVEL 1

GROUP – A GROUP – B
1 Carey College, Colombo 08 1 Rajasinghe Central College, Hanwella
2 Karunarathne Buddhist College, Ragama 2 Methodist High School,Moratuwa
3 Ananda Shashthralaya, Kotte 3 Mahinda Rajapaksha NS,Homagama
4 St. John’s College, Nugegoda 4 S.De.S. Jayasinghe MMV, Dehiwala
5 C.W.W.Kannangara MMv – Colombo 08 5 President’s College, Maharagama
6 Lyceum International School,Nugegoda 6 Homagama MMV
 
GROUP – C GROUP – D
1 St. Thomas’ College, Kotte 1 Nalanda Boy’s College, Minuwangoda
2 De La Sale College, Mutwal 2 St. Xavier’s College, Marawila
3 Harishchandra NS,Negombo 3 Sri Pangnananda MV, Kotugoda
4 Bandaranayake MMV, Veyangoda 4 Sandalanka Central College, Sandalankawa
5 Loyala College, Kochchikade 5 Maliyadeva Model School, Kurunegala
6 St. Joseph’s College, Enderamulla 6 Sir John Kothalawala MV, Kurunegala
 
GROUP – E GROUP – F
1 Sri Palee MV, Horana 1 Skandharvodaya College,Jaffna
2 Prince College,Rathnapura 2 Jaffna Central College, Jaffna
3 Lyceum International School,Panadura 3 Jaffna Hindu College, Jaffna
4 Welapura MV,Kalutara 4 Hindu College, Kokuvil
5 Ananda Shashthralaya, Matugama 5 St. Patrick’s College, Jaffna
6 Pothuwila MV,Payagala    
 
GROUP – G GROUP – H
1 C.W.W.Kannangara MV, Matugama 1 St.Thomas College, Bandarawela
2 Gamini NS,Bentota 2 Bandarawela MMV, Bandarawela
3 Siddartha MMV,Balapitiya 3 Badulla MMV, Badulla
4 St. Mary’s College, Matugama 4 Ananda Maithreeya NS, Balangoda
5 Ananda Central College,Elpitiya 5 St. Aloysius College, Rathnapura
    6 Royal College,Monaragala
 
GROUP – J GROUP – K
1 Vidyaloka College, Galle 1 Nugawela Central College, Nugawela
2 Vijitha Central College,Dikwella 2 Wayamba Royal College, Kurunegala
3 Wanduramba Central College,Wanduramba 3 Ibbagamuwa Central College, Ibbagamuwa
4 Madampa MMV, Kuleegoda 4 Azhar College, Akurana
5 Debarawewa NS, Tissamaharamaya 5 Sri Sumangala College, Kandy
    6 Royal College, Polonnaruwa

UNDER 19 CRICKET TOURNAMENT DIVISION 111 – LEVEL 1 DRAW – 2020/2021 – Match schedule

20-Mar 25-Mar 30-Mar 4-Apr 9-Apr
2-1 5-2 3-5 1-3 5-1
3-4 1-4 4-2 4-5 2-3
5-6 6-3 6-1 2-6 4-6
  1. First number indicates “HOME TEAM”.
  2. All tournament first round matches should be completed on or before 9th April 2021

Selection for The Second Round

First Two (02) teams from each groups X, Y & Z. Best 3rd Two teams from in 3 groups will be selected 8 teams for the knock-out round.

Final Round

  1. Final Knockout 32 Round On Or before 20th April
  2. Pre quarter Final – On Or before 23rd April 2021
  3. Quarter Final round – On or before 27th April 2021
  4. Semi Final round – On of before 1st May 2021
  5. Final – On or before 4th May 2021

By Order of the Tournament Committee,

Mr.Y. Nishantha Kumara
Under 19 Tournament Secretary
Mahinda College, Galle.
Tel: 070-5090052/071-8065291
E-mail:nishanthak69@gmail.com

J.A.K.S. Indrajith
General Secretary